Szlaki turystyczne z Zakopanego – nie tylko dla orłów

|

Polskie Tatry co roku przyciągają 3 miliony turystów. W okresie wakacyjnym na rodzime odcinki szlaków wyrusza nawet 40 tysięcy osób dziennie. Z myślą o nich przygotowaliśmy wygodny, elastyczny, przejrzysty i szybki system wyszukiwania i rezerwacji noclegów. W naszej ofercie znajdują się tylko sprawdzone obiekty, oferujące dobry i wysoki standard, dostosowane do zróżnicowanych możliwości finansowych turystów. Wierzymy, że korzystając z naszych usług znajdziecie Państwo ofertę odpowiadającą Waszym wymaganiom.

Zakopane oferuje odwiedzającym cały szereg atrakcji. Jest też doskonałym punktem wypadowym na położone najbliżej szlaki turystyczne. W zasięgu niewielkiego spaceru od naszych obiektów noclegowych  otwierają się przed Państwem wrota pięknych dolin, z których wiele stanowi początek szlaków prowadzących na szczyty naszych gór.

Jesteśmy głęboko przekonani, że Tatry są przeznaczone nie tylko dla orłów. Doliny Białego, Ku Dziurze, Strążyska czy Za Bramką, to położone w bezpośredniej bliskości Zakopanego miejsca, które można odwiedzać o każdej porze roku, bez względu na umiejętności.

Na początek szczególnie polecamy, będącą celem wielu wycieczek, Dolinę Strążyską. Położona na końcu, pełnej klasycznych zakopiańskich budowli, ulicy Kasprusie, jest idealnym początkiem górskiej przygody. Szeroki, łagodny szlak, prowadzi wśród lasu i skał do Polany Strążyskiej, gdzie wędrowcy mogą posilić się w szałasie. W niewielkiej odległości od polany znajduje się jeden z najpiękniejszych tatrzańskich wodospadów – Siklawica.

Dla spragnionych dalszych wrażeń przeznaczone są dwie odnogi Ścieżki nad Reglami prowadzące odpowiednio przez Sarnią Skałę do Doliny Białego i przez Przełęcz w Grzybowcu do Doliny Małej Łąki. Ten drugi wybieracie Państwo najczęściej, chcąc wspiąć się na bodaj najsłynniejszy tatrzański szczyt – Giewont.

Dolina Białego, zwłaszcza w końcowym odcinku, stanowi trochę większe wyzwanie. Jednak przepiękne wąwozy skalne, których dnem pędzi porywisty Biały Potok, rekompensują ewentualne trudy. Dolina stanowi punkt wyjścia do Ścieżki nad Reglami prowadzącej do Hotelu Górskiego na Kalatówkach lub przez Sarnią Skałę do Doliny Strążyskiej.

Ku Dziurze, to niewielka dolina wiodąca do jednej z sześciu udostępnionych turystom tatrzańskich jaskiń. Położona na jej końcu Dziura, to duża, dość prosta do zwiedzania jaskinia, wymagająca od turystów posiadania własnego źródła światła. Ze względu na dużą wilgotność i zalegające na dnie liście, na wyprawę warto zabrać dobre obuwie.

Za Bramką, to chyba najbardziej urokliwa dolinka w Polskich Tatrach. Jej przejście to zaledwie 20-minutowy spacer, ale nagromadzenie formacji skalnych – bramek – powoduje, że nowe widoki zachwycają za każdym zakrętem.

Zachęcamy do noclegów w naszych obiektach i korzystania z uroków tatrzańskich dolin.