Wiosna w górach

|

Zapach fiołków, widok pierwszych rozkwitających pąków i wszechobecna radość z tego, że zimę mamy już definitywnie za sobą – wiosna jest niesamowita prawda? Co wy na to, by jeszcze zintensyfikować te wrażenia? Czym są kwitnące głogi w porównaniu do całej palety zieleni, jakimi mienią się teraz górskie polany?

Czy warto jechać w góry wiosną?

Wiosną pogoda na Podhalu potrafi być nieprzewidywalna. Podczas gdy w niższych partiach gór przyroda budzi się do życia szczyty pokrywają jeszcze śnieżne czapy. Ma do ogromny wpływ na wilgotność powietrza i dość częste o tej porze roku opady deszczu. Nie należy się jednak z tego powodu zniechęcać. Do rozkoszowania się widokiem kwietnych dywanów i błękitnego tatrzańskiego nieba wystarczy odrobina szczęścia. Mając na uwadze zmienne warunki pogodowe, jakie panują obecnie w górach warto porządnie zastanowić się nad miejscem noclegowym. Optymalnym rozwiązaniem są urokliwe domki na stokach gór. W takiej sytuacji nie straszna nam żadna pogoda. W przypadku deszczu wystarczy odpalić kominek, zaparzyć ciepłą herbatę i cieszyć się luksusami, jakie gwarantuje pobyt w takim miejscu.

Zakopane w maju i w czerwcu – dla kogo?

Szczyt sezonu turystycznego w tatrach przypada na lipiec i sierpień. Osoby, które na wakacjach szukają spokoju i ukojenia powinny rozważyć urlop właśnie teraz czyli w maju lub czerwcu. Późną wiosną turystów w górach jest znacznie mniej, co widać zarówno na szlakach, jak i kolejkach prowadzących do najważniejszych atrakcji turystycznych. Znacznie łatwiej też o atrakcyjne apartamenty i domki w Zakopanem. Pakując się nie zapominajmy jednak o kapryśnej pogodzie. Ciepła kurtka z kapturem to absolutny niezbędnik górskiego ekwipunku. Warto o niej pamiętać nawet podczas wakacyjnego urlopu.

Szczegółową ofertę domków do wynajęcia znajdą Państwo w zakładce „Domki Zakopane, Kościelisko, Bukowina Tatrzańska”.